ROZLÉVANÁ VÍNA

       Malvasia / Valencie - Španělsko - suché 

        0,2 l              46kč

Vyrobeno z ručně sbíraných hroznů Malvasia, ve chvíli, kdy dosáhnou optimální zralosti, dobrých kyselin a vyváženého cukru. Jasně světle žlutá barva s nádechem do zelena. Středně intenzivní vůně, aroma letního ovoce. V úvodu osloví tóny broskve a následuje delikátní chuť citrusových plodů.

 

 

Tempranillo / Valencie - Španělsko - suché

Víno je vyrobené z ručně sbíraných hroznů Tempranillo ve chvíli, kdy hrozny dozrají do optimálního stavu. Zářivě červená rubínová barva s nádechem do fialova. Středně aromatická intenzita s arome červeného ovoce. Chuť vyrovnává s dobrým taninem. Víno má středně plnou chuť s příjemným koncem.

         0,2 l              46kč

 

Víno z Kamelotu

Oblast : Morava

Podoblast : Znojemská

 

Delicious

 

bílá vína

Ryzlink rýnský - jakostní - suché

Právem bývá nazýván králem vín. Původem je z Německa - Porýní. V barvě je zeleno-žlutý. Vůně květnatá až ovocně kořenitá připomínající lipový květ, exotické ovoce, až medová

175 Kč

 

Tramín červený - jakostní - suché

Původem z Itálie a je jednou z nejstarších pěstovaných odrůd. Víno jemně zlato-žluté barvy. Zajímavá aromatická vůně s výraznou kořenitostí, s tóny připomínající květ čajové růže a nižší kyselinou.

175 Kč

 

Rulandské šedé - jakostní - polosuché

Vzniklo pupenovou mutací z Rulandského modrého. Víno zlato-žluté barvy je plné, extrakční, kořenité, s nižší kyselinou. Květnatá vůně, někdy až tropicky ovocná.

180 Kč

 

červená vína

Modrý Portugal - jakostní - suché

Víno jemně rubínové barvy. Díky své jemnosti a svěžímu aroma se dobře pije. Typická je mladistvá vůně květin a čerstvého sena. V chuti je ovocné, s jemnou tříslovinou.

175 Kč

 

Auguistiniánská sklep    

 

Svatovavřinecké - jakostní - suché

Chuť je plná, příjemně natrpklá s harmonickým poměrem tříslovin a kyselin. Příjemný buket a lahodná vůně připomíná sušené švestky i povidla

175 Kč

 

Přívlastková vína

bílá vína

Tramín - pozdní sběr - 2014 - Modrý sklep - polosuché

Sytá zlato-žlutá barva, vyrobeno z velmi vyzrálích hroznů, jemná pikantní kyselinka, vůně plané růže a fialek.

266 Kč

 

červená vína

Merlot - výber z hroznů - 2013 - Vinařství Blatel - polosuché

Víno cabernetového původu, barva vysoká, sytá, ve vůni cítíme směs lesních plodů, v chuti je víno sametové s dlouho dochutí.

295 Kč